Зустріч Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби із почесними консулами іноземних держав

Meeting with the Minister

15 липня в МЗС відбулася перша зустріч Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби із почесними консулами іноземних держав, акредитованими в Україні.

Почесний Консул Республіки Молдова у Хмельницької області Микола Скрипковський також прийняв участь у заході.

“Інститут почесних консулів відіграє важливу роль в підтримці міждержавного діалогу, сприяє розвитку торговельних, економічних, культурних, наукових, туристичних та інших зв’язків. МЗС України готове надавати всіляке сприяння діяльності почесних консулів на благо України та її партнерів” – наголосив глава української дипломатії.

Пан Кулеба запропонував створити Раду почесних консулів іноземних держав при МЗС України, аби посилити практичну взаємодію українських дипломатів та почесних консулів. Він також зауважив, що пріоритетними напрямами роботи мають залишатися відкриття нових ринків для української продукції, залучення іноземних інвестицій, створення нових робочих місць в Україні.

Міністр також розповів про очікувані зміни до чинної нормативно-правової бази для поліпшення діяльності почесних консулів іноземних держав в Україні. За його словами, ближчим часом має бути затверджене нове Положення про почесних (нештатних) консулів іноземних держав та консульські установи, що очолюються такими консулами.

Користуючись нагодою, Почесний Консул Микола Скрипковський особисто поспілкуватися з Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та висловив підтримку ініціатив МЗС України.

Також пан Скрипковський та пан Кулеба обговорили заплановане на 3 вересня поточного року офіційне відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова у місті Хмельницький.

 

Читати статтю на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України