Двосторонні відносини між Україною та Республікою Молдова

Дипломатичні відносини між Україною та Республікою Молдова були встановлені 10 березня 1992 року.

Останні контакти високого рівня:

25 березня 2021 р. – українсько-молдовські політичні консультації на рівні заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара та державного секретаря міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Думітру Соколана (м.Київ).

12 січня 2021 р. – перший закордонний візит Президентки Молдови Майї Санду в Україну. З новообраною Президенткою Молдови зустрілися: Президент України В.Зеленський, Прем’єр-міністр України Д.Шмигаль та Голова Верховної Ради України Д.Разумков. Президент України В.Зеленський і Президент Республіки Молдова М.Санду підписали спільну заяву, в якій декларується створення Президентської Ради. Також глави держав підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова.

10 грудня 2020 р. – візит Міністра закордонних справ України Д.Кулеби до Молдови, під час якого відбулася зустріч з обраною Президенткою Молдови М.Санду, проведено переговори з Міністром закордонних справ і європейської інтеграції Молдови А.Чокоєм, Віцепрем’єр-міністром – міністром фінансів Молдови С.Пушкуцею, Головою парламенту Молдови З.Гречаний.

5 жовтня 2020 р. – візит Заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара в Республіку Молдова, в ході якого відбулась зустріч із Держсекретарем Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова Д.Кужбою. Також відбулось відкриття Почесного консульства України у місті Комрат (АТУ Гагауз-Єрі, Республіка Молдова).

4 серпня 2020 р. – візит Міністра закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова О.Цулі в Україну, під час якого відбулася зустріч з Міністром закордонних справ України Д.Кулебою. Міністри підписали План консультацій між міністерствами на 2021-2022 роки. У рамках візиту до Києва О.Цуля провів також зустріч з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій О.Резніковим.

22 липня 2020 р. – українсько-молдовські політичні консультації у форматі відеоконференції на рівні Заступника Міністра закордонних справ України В.Боднара та Державного секретаря Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Д.Соколана.

30 червня 2020 р. –  відео-конференція Віце-прем’єр-міністра  України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій О.Резнікова з Віце-прем’єр-міністром РМ з питань реінтеграції К.Лєснік.

9 квітня 2020 р. – телефонна бесіда Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з Прем’єр-міністром РМ І.Кіку.

18 березня 2020 р. – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з Міністром закордонних справ і європейської інтеграції РМ О.Цуля.

12 грудня 2019 року – зустріч Прем’єр-міністра України О.Гончарука з Прем’єр-міністром РМ І.Кіку в рамках його візиту в Україну та участі в саміті глав урядів держав-членів ГУАМ.

23 листопада 2019 року – зустріч Прем’єр-міністра України О.Гончарука з Прем’єр-міністром РМ І.Кіку в рамках їх участі у Лондонському інвестиційному форумі.

05 листопада 2019 року – робоча зустріч Міністра закордонних справ України В.Пристайка з Міністром закордонних справ Грузії Д.Залкаліані та Міністром закордонних справ і європейської інтеграції РМ Н.Попеску у рамках участі у заходах, присвячених 10-й річниці Східного партнерства (Швеція).

9 вересня 2019 р. – візит Міністра закордонних справ і європейської інтеграції РМ Н.Попеску в Україну, в ході якого відбулися зустрічі з Міністром закордонних справ України В.Пристайком, Секретарем Ради національної безпеки та оборони України О.Данилюком, Віце-спікером Верховної Ради України Р.Стефанчуком.

22 липня 2019 р. – телефонна розмова Президента України В.Зеленського та Прем’єр-міністра РМ М.Санду.

11 липня 2019 р. – Прем’єр-міністр РМ М.Санду відвідала Україну з робочим візитом, в рамках якого відбулися зустрічі з Президентом України В.Зеленським та Прем’єр-міністром України В.Гройсманом.

20 травня 2019 р. – зустріч Президента України В.Зеленського з Міністром закордонних справ і європейської інтеграції РМ Т.Уляновскі у м.Київ.

 

Читати на офіційному сайті Посольства України в Республіці Молдова