Зустріч представників національно-культурних товариств області «Мова єднає»

Мова єднає

20 лютого, на запрошення директора Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерини Чабан, Почесне Консульство Республіки Молдова в Хмельницькому взяло участь у зустрічі представників різних культур Хмельниччини «Мова єднає».

Захід присвятили Міжнародному дню рідної мови, котрий святкують щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, як нагадування про те, що з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення. Проблема є досить актуальною, адже часто мови меншин не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше як сотня осіб, взагалі ніде не задокументовані.

Під час зустрічі «Мова єднає», серед її учасників були обговорені питання розвитку і функціонування української як державної мови, вільного розвитку та збереження мовного різноманіття представників національностей, які проживають на Хмельниччині, налагодження співпраці у популяризації книг мовами культур народів Хмельниччини тощо. Досить цікавим став і флешмоб з читання уривків творів українських письменників мовами національних культур.

Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека отримала від Почесного Консульства Республіки Молдова в Хмельницькому національні гостинці та книгу про Молдову із підписом Почесного Консула Миколи Скрипковського.

Ми вважаємо, що рідну мову потрібно знати, берегти й примножувати, адже це є обов’язком кожної людини. Мешканці країни, які не усвідомлюють значення рідної мови, її роль в розвитку особистості, не можуть розраховувати на гідне місце на світовій арені.