З Днем визволення України від фашистських загарбників

Сьогодні ми відзначаємо особливий для України день. Для кожного її регіону, міста, села, вулиці, подвір’я, будинку. Особливий для кожної родини у кожному куточку української землі. Це день, коли її перестали нівечити, калічити й спотворювати нацистські бомби і снаряди, гусениці нацистських танків, сліди нацистських чобіт. Це 28 жовтня. День вигнання фашистських окупантів з України.

Цей день став визначною віхою на шляху до остаточної перемоги Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. З пекельного горнила тієї війни вийшла ціла генерація українських героїв, і сьогодні – вагома нагода згадати, подякувати та вклонитися доземно їм усім. Солдатам і офіцерам, партизанам і підпільникам, учасникам національно-визвольного руху, руху опору, цивільним громадянам, дорослим і дітям, молоді та людям поважного віку – всім, хто самовіддано боровся з ворогом на фронтах і в тилу.

Зараз ми зіткнулися з новою трагічною реальністю. Вже тривалий час українцям доводиться зі зброєю в руках захищати свою країну, протистояти російським фашистам, які розв’язали криваву війну і тотальний геноцид.

Завдяки національній єдності, солідарності міжнародного співтовариства, патріотизму і консолідації всього суспільства вдалося зупинити орду окупантів. У важких виснажливих боях народилося нове українське військо. Воно сильне не лише зброєю та хистом, але й потужним патріотичним духом. Словосполучення “захисник Вітчизни” перестало бути абстрактним ритуальним висловом. Воно наповнилося конкретним змістом. Мужність і героїзм, відвагу та самопожертву, відчайдушність і бойове братерство наші воїни демонструють кожного дня, кожної години, кожної миті. Правду про їх звитягу золотими літерами закарбують в українську військову історію.

ЗСУ – гідні спадкоємці бойової слави переможців нацизму.

Дякую всім ветеранам Другої світової війни, учасникам визвольної боротьби, сучасним героям-титанам за самовідданість і любов до Батьківщини.

Переконаний, що український народ, який по праву пишається вами і вашими подвигами, переможе.

Честь вам і слава! Слава Україні!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський