День української писемності та мови

Сьогодні День української писемності та мови. Важливий день для кожного українця.

Це свято відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, з чиїм іменем пов’язують започаткування писемної української мови.

Українська належить до тридцяти найпоширеніших мов світу. Наше письменство має тисячолітню традицію – від “Слова о полку Ігоревім” до Григорія Сковороди, від Івана Котляревського, Тараса Шевченка й Івана Франка до нашого часу.

Саме зі слова розпочалося національне відродження, яке увінчалося відновленням української державності.

За свою багатовікову історію наша мова не раз зазнавала утисків, заборон і репресій. Імперські сили прекрасно розуміли, що Україна не буде упокорена, доки не вбито українську мову. Тому лінгвоцид чинився століттями – у вигляді “валуєвських” та “емських” указів, постанов ЦК КПРС, масових репресій проти інтелігенції, нав’язування комплексів меншовартості й поступового витіснення української з суспільного життя.

Однак завдяки незламній волі українського народу їй вдалося вистояти й утвердитись.

Ми перемогли, врятували свою мову й створили велику європейську літературу.

Українська мова сотні років об’єднує українців, сформувавши свідомість народу, його культурну і духовну самобутність, світоглядні та моральні цінності. Все, що робить нас українцями, – відображено в нашій мові.

Сила і міць нашої держави не лише в чисельній армії, високооснащених Збройних Силах та розвиненій економіці, але й в українській книзі, українському кіно, в українській музиці, в українських піснях, і головне – в українській мові.

Адже мова – це сама сутність нашої національної ідентичності. Через неї ми пізнаємо навколишній світ і, зрештою, самих себе. Нині ми нарешті утверджуємо українську мову – складову сили й успіху нашого народу – співучу, яскраву, різноманітну.

Мова живе доти, доки нею говорять. Спілкуйтесь українською. Думайте про майбутнє. Хай українська мова всюди звучить на повний голос!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський