День Соборності України!

Дорогі співвітчизники!

Вітаю вас з Днем Соборності, з, можливо, одним з найбільш важливих свят для нас зараз.

Історичний Акт злуки, проголошений 22 січня 1919 року, був символічним документом. Він окреслив географічні та ментальні контури єдиної України. З плином десятиліть ідея, закладена в Акті, поступово втілювалася в життя.

Але сьогодні соборність всіх наших земель перетворилася на справжню національну ідею. Вона оволоділа, нарешті, умами практично всіх без винятку громадян України і стала основною цінністю в усіх її областях.

Соборність — це неподільне ціле з усіх українських земель, які колись належали до різних імперій, а тепер об’єднані в незалежну європейську Українську державу.

Соборність — це велика міцна родина для всіх громадян України, це наш спільний дім.

Соборність, врешті-решт, це коли у вирішальний момент колосальних випробувань, — саме такий, як тепер, — люди об’єднуються і стають пліч-о-пліч заради України.

Сотні тисяч воїнів, волонтерів, мільйони й мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як сьогодні.

Наш ворог прорахувався. Хотів нас знищити, а зробив сильними як ніколи. Українська нація остаточно утвердилася на всіх теренах — західних, східних, північних, південних та центральних. Вона об’єднала представників різних етносів та носіїв різних мов.

22 січня 1919 року ми заявили на увесь світ і сьогодні повторюємо: “Ми єдині і вільні. Жодна імперія нас не зможе більше розділити. Ми йдемо своїм шляхом. І на цьому шляху армія боронить нашу землю, мова боронить наше серце, а віра боронить нашу душу. У нас є підстави впевнено дивитися у майбутнє.”

Слава Україні!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський

Галерея