З Днем Незалежності Республіки Молдова!

Mykola Skrypkovskiy

Прийміть щирі вітання з нагоди найбільшого державного свята Республіки Молдова – Дня Незалежності!
Це свято національної гордості всіх громадян, свято свободи та єдності.

31 рік тому 27 серпня Парламент Молдови ухвалив Декларацію про незалежність на підставі рішення Великих національних зборів, що відбулися в Кишиневі.

Постать видатного воєводи Штефана ІІІ Великого та символи державності стали основою вашої ідентичності та вірним дороговказом на шляху до процвітання.

Досягнення вагомих результатів у реалізації демократичних перетворень і структурних реформ у Молдові послужили запорукою зміцнення її авторитету на міжнародній арені.

Незалежність обох наших країн – це підсумок зусиль багатьох поколінь, вистраждана цінність, яку Україна й Молдова обстоюють і сьогодні. Це наш обов’язок перед тими, хто боровся за незалежність. Це запорука щасливого майбутнього наших дітей.

З різницею у три дні Україна та Молдова відзначають 31-й рік своєї незалежності.

Ми усвідомили ціну власного голосу, не прийняли автократію і диктатуру, не дозволили відібрати свою свободу і своє місце у Вільному світі.

Ми високо цінуємо підтримку та допомогу, яку Республіка Молдова надає Україні у відстоюванні суверенітету та територіальної цілісності, надійне союзництво у подоланні і нинішніх, і майбутніх викликів.

Україна й Молдова мають не лише спільний кордон, а і багатовікове духовне та культурно-історичне коріння, спільні цінності, спільні інтереси та спільні прагнення, а отже – спільний шлях до успішного завтра.

Переконаний, що українсько-молдовські відносини дружби і стратегічного партнерства, засновані на взаємній повазі та довірі, й надалі всебічно розвиватимуться і поглиблюватимуться, зміцнюючи фундамент нашого спільного майбутнього у єдиному європейському домі. А освітній, науковий та культурний діалог між Україною та Молдовою сприятиме динамічному розвитку наших країн.

Попереду – нові сподівання й надії. Нехай вони справдяться. Нехай ваша держава збагачується, здобутки неухильно примножуються, а дух патріотизму та неймовірна здатність до консолідації всього народу у важкий момент стануть зразком для інших країн.

Сердечно бажаю миру, добробуту, благополуччя та вагомих звершень на благо рідної землі!
Хай живе і процвітає вільна і незалежна Республіка Молдова!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський