З Днем Європи в Україні!

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи.

Це свято – підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Це свято – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі, будувати своє майбутнє в колі країн Європи.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на верховенстві свободи, демократії, права.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожен мешканець континенту, незалежно від своєї національності та громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».

28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заяву на вступ України до ЄС, а вже 1 березня Європарламент проголосував за статус кандидата на членство у ЄС для України. Це вирішальний момент.

Цьогоріч Україна відзначає День Європи у стані повномасштабної війни проти російського агресора. Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з нами, надаючи всебічну підтримку, від військової до гуманітарної. Мільйони громадян знайшли прихисток від війни у країнах ЄС.

Водночас, українські воїни виступають для європейців міцним щитом, що боронить фактично всю Європу від агресивних імперських амбіцій кремля.

Наразі, країни, які раніше були просто сусідами, стали для нас насправді близькими друзями та помічниками. Зокрема, Республіка Молдова стала новим домом для багатьох українців, передала значні гуманітарні вантажі для лікарень та госпіталів, а уряд схвалив виділення для України матеріальної допомоги на близько 3,5 млн доларів.

Дякую всім, хто у цей непростий час простягнув нам руку допомоги.

Разом переможемо!

 

Герб Молдови

Почесний Консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський