День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Цю дату обрали саме тому, що вона пов’язана з початком двох революцій, 2004 та 2013-14 років.

На сторінках новітньої історії нашої держави українці закарбували два Майдани — і двічі для відстоювання права на європейський вибір, захисту власної свободи та гідності.

Дев’ять років тому, восени 2013-го, сталися події, які призвели до карколомних змін не лише в світогляді українців щодо відстоювання курсу нашої держави на європейську і євроатлантичну інтеграцію. Україна змінила ставлення світу до узурпації влади, політичної корупції та ролі російської федерації у дестабілізації як на Європейському континенті, так і в інших куточках світу.

Волелюбний і сильний духом український народ, вся наша багатонаціональна спільнота громадян України — сказали “ні”. Уроків історії ХХ століття вистачило, аби зрозуміти, що ментально та духовно ми європейці, і нам не по дорозі з російською імперією та спробами її реінкарнації.

Люди вийшли на Майдан, на якому поняття “суверенна і незалежна Україна” набуло нового сенсу та звучання, а слова “гідність” і “свобода” стали невід’ємним і дорогоцінним даром для українських громадян.

Сьогодні ми зі зброєю в руках відстоюємо нашу свободу і нашу гідність.

Ми вільні творити власне майбутнє. І маємо пишатися цим. Ми заплатили й продовжуємо платити за свободу велику ціну. І ніколи не забудемо всіх, хто віддав за Україну своє життя.

Ми прекрасний, сильний, сміливий, розумний, талановитий народ. Непереможний.
Ми народжені, щоб бути вільними.

Вітаю з Днем Гідності і Свободи.

Слава Україні!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський

Галерея