Всесвітній день письменника

Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів.

Повна назва цього свята Всесвітній день миру для письменника. Це свято відзначається не лише письменниками, а вважається професійним святом усіх представників «четвертої влади».

Хоч професія письменника з’явилася багато століть назад, майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, завдяки зусиллям громадських діячів, передусім відомої дитячої письменниці Лариси Ніцой. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно.

Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем, Іван Франко був першим професійним українським письменником, який відважився жити з праці пера, Леся Українка вже в 5 років почала самостійно писати п’єси, Михайло Коцюбинський так і не отримав вищої освіти, але був високоосвіченою людиною.
Сьогодні в світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами. З цих нечисленних фактів зрозуміло — професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги.

Бажаю всім, хто віддає себе перу — величезного натхнення. Великого таланту, творчої наснаги для створення шедеврів та вдячних читачів! Вірте в себе і досягайте визнання!

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський