Всесвітній день біженців

Сьогодні, 20 червня, ми відзначаємо Всесвітній день біженців, день, коли зосереджуємо увагу на гуманітарній проблемі, що впливає не лише на світову спільноту, а й на нашу власну країну.

У цей складний період в історії України, мільйони людей змушені покинути свої домівки, втекти від жахіть війни та шукати безпечності в інших країнах.

Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, кількість українців, які виїхали до країн Європи після початку повномасштабного вторгнення росії, сягає близько 7 915 287 осіб.

Найбільша кількість біженців з України знайшла притулок у Польщі, де зареєстровано майже 1,5 мільйона людей. Також трохи більше мільйона українців прийняла Німеччина. Зокрема, лише Молдова, від початку повномасштабної війни прийняла 739 тисяч українців. Окрім цього, до десятки країн, в які від війни поїхало найбільше українців увійшли Чехія, Литва, Франція, Італія та інші. Всі ці країни показали велику гостинність та відкритість, дозволяючи українським біженцям знайти безпеку та захист.

Наша держава висловлює щирі слова подяки цим країнам. Ваша гуманітарна допомога та відкритість є неоціненними для мільйонів наших людей, які шукають безпеки та спасіння.

Ми надіємося, що ця солідарність і доброта, проявлені країнами, що прийняли українських біженців, будуть прикладом для інших націй і спонукатимуть до подальшої співпраці та підтримки людей, що переживають кризові ситуації.

Ми маємо надію, що всі українці, які покинули свої домівки після війни, зможуть повернутися додому, знайти безпеку і будуватимуть майбутнє на своїй рідній землі.