Візит до столиці Республіки Молдова

22 травня Почесний консул Республіки Молдова у місті Хмельницький Микола Скрипковський прибув у Кишинів –  столицю Республіки Молдова, її найбільше місто, економічний та культурний центр.

Цей день його візиту було присвячено подорожі визначними місцями та культурними пам’ятками дружньої країни.

Пан Скрипковський відвідав Собор Різдва Христова, Покровську церкву, Католицький собор Божественного Провидіння та Вірменську церкву Святої Богородиці. Після цього помилувався Тріумфальною аркою та Водонапірною вежею. Побував у Долині троянд та дендрарії, насолодився місцевим стріт-артом (муралом “Стіна слави”, 3D-графіті “Рай квітів”, графіті “Гулівер” та “Автопортрет”).

Молдова завжди дуже тісно асоціювалася з вином, тому будучи в цій країні, неможливо не відвідати винне підземне місто, про яке так багато говорять – перлину молдавського виноробства.

Підвали Крикова – це колишні шахти будівельного каменю, що виникли в результаті історичної гірничодобувної діяльності цих місць. Багато будівель Крикова, Кишинева, Бєльц та інших міст Республіки Молдова було збудовано з вапняку, який видобувався саме тут. Деякі відгалуження розкопок досі працюють, тому це величезне підземне місто продовжує зростати. Комбінат був заснований відомим радянським фахівцем з виноробства Петром Унгуряном у 1952 році. За заявлених 120 кілометрів підземних коридорів та тунелів, для туристичного маршруту підготовлено лише три, решта – цехи, виробничі приміщення тощо. Крикова є справжнім підземним містом зі своїми проспектами і вулицями, які названі на честь марок вин, що зберігаються в ніші цієї вулиці: Каберне, Рислінг, Фетяска, Аліготе, Совіньйон, Діоніс.

Окрему увагу пан Скрипковський приділив виставці розвитку виробництва вин. У музеї зібрано численні експонати, котрі розповідають про історію виноградарства та виноробства.

Гість також відвідав дегустаційні зали Крикова, об’єднані в єдиний комплекс і унікальні тим, що розташовані під землею.

Це вже не перший візит Почесного консула до Республіки Молдова. Варто наголосити, що кожна подорож – це нові враження та відкриття, адже Молдова вміє дивувати.

Почесне Консульство Республіки Молдова у Хмельницькому завжди готове надати допомогу громадянам України в організації туристичних поїздок до цієї багатої на культурну спадщину країни.

Галерея