З Днем медичного працівника!

Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже покликана стояти на варті життя. Саме медики дарують здоров’я, рятують від хвороб, тому їх образ в уяві багатьох пов’язаний з довірою та захистом. Кажуть, що лікар – це посередник між людиною і Богом. Часто медпрацівник є останньою рятівною інстанцією для хворого. Клятва Гіппократа спонукає людей у білих халатах перебороти всі емоції й особисті негаразди, щоб виконати свій обов’язок. Лікар часто зцілює не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру і  надію. І це не можуть не цінувати ті, кому медики дарують радість одужання чи поліпшують якість здоров’я і життя.

Професія медика в усі часи була чи не найпотрібнішою, адже саме від лікарів залежить збереження здоров’я нації, розвиток гармонійного суспільства. Особливо важливою є роль працівників медичної сфери в у період війни та надзвичайних ситуацій, коли професійна діяльність межує із самопожертвою.Через російсько-українську війну нашим медикам доводиться працювати в умовах бойових дій, ставлячи під загрозу не лише власну безпеку, а часто й життя. Існує низка беззаперечних фактів численних грубих порушень міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції, стосовно медичних працівників. Попри це, лікарі віддають усі сили, часто ризикуючи життям, щоб надати необхідну допомогу всім, хто її потребує.

Я вдячний кожному медику, а особливо тим, хто в нелегкий для країни час стоїть на сторожі життя пацієнтів в лікарнях Харкова та Миколаєва, чергує на швидких Херсону та Одеси, лікарям, які рятують людей в Києві та Запоріжжі, які  самовіддано й невтомно працюють на Сході України.

Я дякую тим, хто вириває з пазурів смерті поранених, хто рятує під обстрілами, в підвалах і бомбосховищах, вдень і вночі.

Дякую всім без винятку працівникам медичної сфери в Україні і за кордоном за врятовані життя військових і цивільних.

Бажаю всім мудрості, витримки, наснаги, професійного зростання,  міцного здоров’я, родинного затишку та миру.

 

Герб Молдови

Почесний Консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський