Відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова у Хмельницькій області

Відкриття Почесного Консульства Республіки Молдова

3 вересня урочисто відкрило свої двері Почесне Консульство Республіки Молдова у Хмельницькій області. Дипломатична установа знаходиться на вулиці Володимирській, 74, у центрі міста. 

Церемонія відкриття розпочалась з виконання Гімну Республіки Молдова та Гімну України, після чого з вітальними словами виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Державний секретар МЗС України Олександр Баньков, Голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій, Голова Хмельницької обласної Ради Віолета Лабазюк, Заступник міського голови Хмельницького Микола Ваврищук та Почесний Консул Республіки Молдова у Хмельницькій області Микола Скрипковський.

Учасники заходу висловили впевненість, що це хороший знак, який демонструє перспективи зміцнення взаємин і розвитку співробітництва в різних сферах, а Почесне Консульство стане додатковим каналом зв’язку між Республікою Молдова та Україною.

Після вітальних слів відбулось урочисте перерізання стрічки. 

У присутності високопосадовців Посол Руслан Болбочан та Почесний Консул Микола Скрипковський представили гостям скульптуру Стефана III Великого – одного з найвидатніших правителів Молдавського князівства, який очолював його 47 років. Автор роботи – відомий скульптор, член союзу художників України Микола Зноба. 

Пан Посол вручив Миколі Скрипковському консульську Екзекватуру та печатку, зробив пам’ятний запис у книзі почесних гостей.