Україна та Молдова отримали статус кандидатів на вступ до ЄС

Лідери країн-членів Європейського Союзу підтримали надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до ЄС. Саміт, на якому вирішувалось питання, розпочався в четвер, 23 червня. За надання Україні кандидатства проголосували представники усіх 27 країн Євросоюзу.

Сьогодні великий день для нашої держави. Адже тепер ми маємо додаткове юридичне закріплення європейського майбутнього, а також низку економічних переваг. Попереду – копітка праця для повноцінного приєднання.

Рішення Європейської Ради щодо статусу країни-кандидата на членство в Європейському Союзі назавжди увійде у літопис української історії. Країна обʼєдналася заради протистояння ворогу і заради нового життя в великому європейському домі.

Хочу подякувати всім, хто сприяв досягненню цієї визначної для нас віхи. Найголовніше – слова щирої подяки і низький уклін жертовності та стійкості українського війська. Вважаю, що саме український воїн зробив найбільший внесок у сьогоднішній успіх.

Хочу подякувати всім українцям, а особливо волонтерам, активістам,  представникам громадянського суспільства, бо саме наша монолітність, мужність і самопожертва полонили серця сотень мільйонів європейців і визначили позицію європейських політиків. Хочу подякувати всім дипломатам за традиційно професійний і ефективний міжнародний виступ.

Головне – перемогти, зберегти нашу національну єдність і разом побудувати нову європейську заможну демократичну Україну.

 

Герб Молдови

Почесний Консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський

 

Прапор Молдови