Три місяці війни

Позаду три місяці повномасштабної війни, в якій Україна продемонструвала світові безпрецедентний приклад героїзму, незламності та єдності.

За ці три місяці Збройні Сили України змусили відступити “другу армію світу” в кількох областях, зокрема, під Києвом. Але Схід та Південь охоплені важкими боями – там окупанти продовжують наступати.

Вбивствами мирних українців, руйнуваннями українських міст росія показала, що вона хоче й може принести Європі насправді.

За три місяці російські війська використали проти нас величезну кількість ракет, авіабомб, артилерії. Вони катували, грабували, розстрілювали. Вони мінували нашу землю. Перетворювали мирні міста й села на пекло. Частину українських міст і громад знищили просто до каміння. Але так нічого й не досягли.

Україна розслідує близько 13 тисяч справ про воєнні злочини росіян.

Правоохоронці мають список із приблизно 600 осіб, які можуть бути причетними до цих злочинів.

На тимчасово окупованих територіях росія прагне організувати псевдо референдум, а у відповідь отримує проукраїнські мітинги місцевих жителів.

Ніде російські військові не побачили навіть крихти підтримки, на яку вони так розраховували. Але вони побачили, що це — зовсім інша держава. Вони побачили, що тут — зовсім інші люди. Люди, які впевнені в собі. Які вірять у свою країну. Які вміють поважати інших, бо поважають себе. Які не хочуть захоплювати чужого, але не віддадуть нічого свого. Які будуть захищати кожне місто, кожну вулицю, кожне поле.

Українці й українки проявили по-справжньому масову готовність боронити свою землю. Будь-якого віку, будь-якого майнового стану, будь-якої освіти – вони виступили на захист країни. Ця війна стала по-справжньому народною для України. І показала, що на всій нашій території – від сходу до заходу, від півночі до півдня – українська ідея однаково сильна, однаково всенародна.

Увага українців все ще залишається прикутою до героїчних захисників Маріуполя. Віримо, що наші незламні титани повернуться живими.

За три місяці створена глобальна антивоєнна коаліція. Проти росії вже запроваджено кілька пакетів санкцій, а Україна отримує допомогу від десятків країн — це підтримка зброєю, фінансами, необхідними товарами, політична та дипломатична підтримка безпосередньо.

Уже зараз, коли війна ще триває, влада створює необхідну базу для відновлення України. Це договір про ленд-ліз, міжнародні домовленості різного рівня, створення спеціальних фондів для відбудови держави.

Очевидно, що усіх в Україні турбує питання про мир. На це питання одночасно і є, і немає простої відповіді. Коли буде перемога, її відчує кожен. Коли настане мир, його побачить кожен. Але щоб це сталося — і сталося швидше — ми повинні діяти! Україна готова до миру. Але щоб росія шукала мир, кожен українець і українка ще мають боротися.

Ми все зможемо!

Разом до Перемоги!