Спільна пресконференція Майї Санду та Володимира Зеленського

Президент Республіки Молдова Мая Санду виступила на спільній пресконференції із Президентом України Володимиром Зеленським під час свого візиту до Києва 27 червня.

Вона привітала Україну з отриманням статусу кандидата на членство в Євросоюзі, зазначивши, що сторони домовилися працювати разом для посилення зв’язків обох країн із ЄС.

Пані Санду обговорила із Президентом України безпекову ситуацію. «Ми ретельно відстежуємо всі події в Придністров’ї і не бачимо жодних загроз, що насуваються. Ми робимо все можливе, аби не дати змоги цьому сепаратистському регіону становити загрозу Україні й Молдові. Україна та Молдова мають підтримувати регулярний діалог із безпекових питань, які впливають на наші держави», – заявила Санду. Вона додала, що Київ та Кишинів погодилися співпрацювати, аби «підтримувати стабільність та уникнути провокацій, які мають на меті дестабілізувати обстановку».

Президент Молдови також згадала про українських біженців у її країні, висловивши готовність прийняти більше людей, якщо виникне така потреба. «Молдова – це маленька країна зі скромними можливостями, але ми готові надати нашу підтримку в післявоєнній відбудові України. Під час нашої розмови ми обговорили економічну співпрацю, особливу увагу приділили спільним тривогам щодо енергетичного сектору», – додала вона.

Зеленський, зі свого боку, подякував Санду за рішення направити в Україну саперний підрозділ для допомоги з розмінуванням, а також за допомогу українцям, які виїхали до Молдови. На думку Президента Зеленського, Україна та Молдова мають посилювати співпрацю в гуманітарній сфері, економіці, енергетиці, політиці, прикордонній співпраці та безпеці. Він, зокрема, прокоментував енергетичну співпрацю: «Після успішного підключення енергосистем України та Молдови до загальної континентальної європейської енергосистеми ми сьогодні маємо безліч нових можливостей для роботи на ринку так званого енергетичного Євросоюзу і для двосторонньої співпраці. Наше спільне завдання – використати ці нові можливості максимально».

Республіка Молдова підтримує санкції проти росії, які ЄС лише посилюватиме. Адже статус кандидата до Європейського Союзу має на меті прояв солідарності з європейськими країнами.