Почесна відзнака "Штефан ІІІ Великий" до першої річниці відкриття Почесного консульства

НАГОРОДА ПОЧЕСНОГО КОНСУЛСЬТВА РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА

У М. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

Для нагородження осіб, що зробили значний внесок у зміцнення глобальної репутації Республіки Молдова та укріплення українсько-молдовських міждержавних, економічних, наукових та соціокультурних відносин, а також за сприяння роботі Почесного консульства Республіки Молдова у Хмельницькому.

 

Дата заснування: 3 вересня 2022 р.

 

Почесна відзнака “Штефан ІІІ Великий” вручається за досягнення у галузях культурної, економічної, експертної, науково-освітньої, спортивної, цифрової дипломатії; за видатний вклад у популяризацію Республіки Молдова.

Почесною відзнакою можуть бути нагороджені як громадяни України, так і іноземці, а також юридичні особи, зареєстровані в Україні або в іноземних державах, які, використовуючи свій досвід, авторитет та професійні знання, сприяли промоції РМ у світі і допомагали забезпечувати сталу розбудову українсько-молдовських міжнаціональних зв’язків.

ПРАВО НАГОРОДЖУВАТИ почесною відзнакою “Штефан lll Великий” надається Почесному консулу Республіки Молдова в м. Хмельницький.

ДЕВІЗ почесної відзнаки “Штефан ІІІ Великий”: “Amemus patriam, posteritatis gloriae inservivamus!” (“Любімо Батьківщину, працюймо на славу нащадків!”)

 

ОПИС Почесної відзнаки “Штефан ІІІ Великий”

На лицевій стороні відзнаки зображений видатний воєвода Молдавський Штефан III Великий (Штефан чел Маре). Завдяки його військовим, політичним та дипломатичним талантам Молдавське князівство змогло не лише зберегти власну незалежність, а й стало вагомою силою у Східній Європі. На зворотній стороні медалі викарбувана будівля Почесного консульства та дата його відкриття.

Дана відзнака символізує прагнення наслідувати курс Штефана ІІІ Великого задля процвітання незалежної Республіки Молдова, взаємовигідних та дружніх відносин із сусідніми країнами, особливо з Україною.

Технологія виготовлення – подвійне барельєфне штампування.
Зображення та написи рельєфні.
Матеріал – латунь.
Покриття – позолота.
Розмір – 60х3 мм.

Галерея