Перший Хмельницький кінофестиваль у Кам’янці-Подільському

Перший Хмельницький кінофестиваль

Вчора, 10 вересня, за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької кінокомісії, місто над Смотричем приймало поціновувачів кіно на відкритті Першого Хмельницького кінофестивалю.

На запрошення голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія кінофестиваль відвідав Почесний Консул Республіки Молдова у Хмельницькій області Микола Скрипковський.

Цього дня червоною доріжкою масштабного заходу пройшло багато відомих українських акторів, продюсерів, сценаристів та режисерів, а також поки що маловідомі таланти, які незабаром впевнено заявлять про себе у сфері українського кіно. Серед зіркових гостей, які завітали на відкриття кінофестивалю, були український актор Остап Ступка, актор театру та кіно, телеведучий Богдан Юсипчук, співак Олександр Кривошапко, акторка та режисерка Дарина Трегубова та ведучий і шоу-мен родом з Хмельницького Олександр Педан, які й стали ведучими церемонії відкриття кінофестивалю. Також на відкриття завітали голова Держкіно України Марина Кудерчук, народні депутати, представники обласної влади та інші поважні гості.

Про започаткування такого заходу говорили уже давно, адже Хмельниччина багата на потенційні кінолокації, що можуть зацікавити українських та іноземних кіновиробників.

Микола Скрипковський, під час зустрічі на кінофестивалі, особисто подякував Сергію Гамалію за запрошення. Почесний Консул був приємно вражений високим рівнем організації та насиченістю програми заходу. Посадовці домовились об’єднати зусилля, щоб майбутній фестиваль став міжнародним.

«Перші кроки популяризації Хмельниччини серед українських та світових кінематографів зроблено давно. Впевнений, що започаткування такого неординарного для нас кінофестивалю пришвидшить цей процес» – зазначив пан Скрипковський. Також він запевнив, що буде максимально сприяти тому, щоб наступного року кінофестиваль вийшов на міжнародний рівень і в ньому взяли участь зокрема і кіномитці з Республіки Молдова.

Масштабна подія триватиме протягом трьох днів у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському. Також безкоштовні кінопокази просто неба пройдуть у містах Шепетівка та Красилів. До 30-річчя Незалежності України 10-12 вересня на різних локаціях області буде показано 30 українських фільмів, серед котрих 15 короткометражних, 5 повнометражних, 9 кінострічок, знятих на території Хмельниччини.

Церемонія закриття І Хмельницького кінофестивалю відбудеться 12 вересня у м. Хмельницький. Тоді й будуть оголошені імена всіх переможців у трьох конкурсних програмах.

Галерея