Державний секретар МЗСЄІ Молдови Руслан Болбочан на 10-ій конференції ДНЯЗ

4 серпня 2022 р. у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулась 10-та оглядова конференція учасників Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Державний секретар МЗСЄІ Молдови Руслан Болбочан взяв участь у конференції та провів низку зустрічей зі своїми колегами з інших держав.

Під час зустрічі з держсекретарем МЗС Румунії Юліаном Фота було відзначено високий рівень двостороннього політичного діалогу, зафіксований за останній період. Молдовський урядовець висловив подяку за всю допомогу, яку Румунія надає країні, а також за організацію в Бухаресті другої Конференції донорів «Платформа підтримки Республіки Молдова».

Співрозмовники також обмінялися думками щодо останніх подій у сфері регіональної безпеки. Домовлено про продовження та поглиблення контактів на рівні МЗС двох країн.

Спілкування із заступником міністра закордонних справ України Миколою Точицьким було зосереджено на поточній безпековій ситуації в регіоні в контексті війни в Україні. Було підтверджено тверду підтримку Республікою Молдова незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та вкотре наголошено на важливості відновлення миру та стабільності в сусідній країні.

Сторони відзначили позитивну динаміку молдавсько-українського діалогу на різних рівнях, у тому числі на міжміністерській лінії, виявивши зацікавленість у збереженні його регулярності.

На зустрічі із першим віце-міністром закордонних справ Республіки Казахстан Аканом Рахметулліним обговорювались теми, що стосуються поточного стану та перспектив двосторонніх відносин між Республікою Молдова та Республікою Казахстан. У цьому контексті було висловлено бажання активізувати молдавсько-казахстанське співробітництво у сферах взаємного інтересу, в тому числі шляхом інтенсифікації двостороннього діалогу, використання потенціалу економічного та інвестиційного співробітництва та збільшення обсягів двосторонньої торгівлі. Окрема тема стосувалася взаємодії МЗС.

Також на теренах конференції Руслан Болбочан взяв участь у заході високого рівня Стокгольмської ініціативи з роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї.

У своєму виступі державний секретар Руслан Болбочан сказав, що «Республіка Молдова, як держава-учасниця Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, однозначно підтримує ініціативи Стокгольмської групи та підкреслює їх важливість для процесу коагуляції. Різні позиції в одному або кількох робочих документах, які ініціюються та просуваються спеціальною групою держав, експоненціально збільшують шанси на успіх не лише Оглядової конференції ДНЯЗ, а й усього процесу роззброєння та нерозповсюдження зброї масового знищення, незважаючи на перешкоди та опір з боку держав, які володіють ядерною зброєю».

Галерея