День пам'яті жертв Бабиного Яру

Сьогодні Україна і весь світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру – трагедії, яка повік болітиме народам і державам та мотивуватиме політиків до мудрих цивілізованих рішень.

Лише за два дні 29–30 вересня 1941 року нацисти розстріляли тут майже 34 тисячі київських євреїв. А впродовж двох років німецької окупації Бабин Яр «забрав» життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, українських націоналістів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних, в’язнів концтаборів. Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни.

Пам’ятаючи події недавньої історії, відчуваючи й досі пекучий спільний біль, ми зробили єдино правильний вибір – Україна незалежна держава, яка продовжує мужньо боронити свою землю, будує свій шлях на принципах порозуміння і забезпечення рівних можливостей для розвитку громадян усіх національностей та віросповідань.
Сьогодні спільними зусиллями всіх громадян ми розбудовуємо суспільство вільних людей, мета і майбутнє яких – гідне життя в єдиній, вільній та неподільній Україні.

Світла пам’ять невинним жертвам Бабиного Яру, пам’ять про трагедію попри всі обставини завжди залишалася живою.

Перемоги та миру усім нам!

Герб Молдови

З повагою та великою шаною, Почесний консул Республіки Молдова у місті Хмельницький Микола Скрипковський