День пам'яті Героїв Крут

Сьогодні ми вшановуємо подвиг молодих українців – старшин і юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців – студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів. 29 січня 1918 року, невдовзі після проголошення незалежності Української Народної Республіки, вони на кілька днів зупинили просування на Київ московсько-більшовицької орди.

Героїчний бій під Крутами назавжди вписаний на скрижалі національної історії – передусім як приклад волелюбності й незламності українського народу.

Саме жертовність і самовідданість Крутян дали змогу організовано евакуювати зі столиці центральні органи влади та відвести війська – тобто, зробити все можливе для швидкого повернення втрачених позицій. І головне – уряд молодої української держави отримав змогу підписати мирний договір з Німеччиною, що означало міжнародне визнання УНР і автоматично робило більшовиків окупантами території суверенної держави.

Нині, як і 100 років тому, країна, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Зараз, як і тоді, росія розв’язала криваву війну. І вона програє цю війну, бо воює з людьми, які відстоюють свою землю і свою свободу.

Стало традицією у День пам’яті Героїв Крут вшановувати сучасних героїв, які віддали своє життя за суверенітет і територіальну цілісність держави уже в нинішній українсько-російській війні.

Вічна їм пам’ять і вічна шана.

Окремо хочу звернутися сьогодні до наших воїнів, які у складі Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Національної поліції захищають наші життя, наше майбутнє і наше право творити власну державу.

Прийміть щиру вдячність за ваш щоденний подвиг.

Ми обов’язково переможемо!

Слава Україні!
Слава її Героям!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський