День Автономної Республіки Крим

Крим - це Україна

20 січня Україна відзначає День Автономної Республіки Крим.

Саме цього дня, 32 роки тому, більшість мешканців півострова висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму у складі України.

Попри тимчасову окупацію росією, Крим був і є українським. Це визнано в усьому цивілізованому світі.

Україна ніколи не погодиться з анексією Криму і не віддасть на поталу один з корінних народів нашої спільної Батьківщини. Крим – це не військова база, а невід’ємна частина України. Це – унікальний регіон, перлина світової цивілізації, колиска кримських татар. Це – їхня рідна земля.

Я пишаюся мужністю синів і доньок кримськотатарського народу, які у всі часи, зберігали національну ідентичність і вірність батьківським традиціям. Я висловлюю глибоку повагу тим кримським татарам, які й сьогодні не скорилися агресору та борються за наш спільний дім.

Внаслідок окупації півострова кримські татари знову опинилися перед серйозною загрозою знищення свого національного осередку, нових репресій і позбавлення корінного народу фундаментальних політичних свобод і громадянських прав.

Але попри всі випробування, кримські татари доводять – непереможним є народ, який бореться за правду і справедливість, право жити на власній землі, розмовляти своєю мовою.

Переконаний, разом ми обов’язково переможемо. Наші прапори майорять і майорітимуть разом: синьо-жовтий український і блакитний, з золотою тамгою, – кримськотатарський.

Бо Крим – це Україна!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський