Зустріч з Послом Республіки Молдова в Україні та керівниками Хмельницької області

25 березня відбулась робоча зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Валеріу Ківерь з Почесним Консулом Республіки Молдова у Хмельницькій області Миколою Скрипковським, начальником обласної військової адміністрації Сергієм Гамалієм та головою обласної ради Віолетою Лабазюк.

Це перший візит пана Посла до міста Хмельницький з моменту призначення його урядом Молдови на цю високу посаду.

Сторони обговорили питання ефективної взаємодії для допомоги вимушеним переселенцям у час військової агресії росії проти України.

Начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій висловив подяку за підтримку України, Хмельниччини та громадян нашої країни на території Республіки Молдова. Він розповів про ситуацію в області та про заходи, які вживає керівництво для забезпечення громадян усім необхідним. Також начальник адміністрації закликав іноземний бізнес до інвестування в Україну та безпосередньо у наш край, адже зараз для цього створено ідеальні умови, а саме: знижено податкове навантаження на бізнес, скасовано проведення перевірок всіх видів, держава надає кредити для бізнесу під 0% та гарантує всебічну підтримку. 

Голова обласної ради Віолета Лабазюк також висловила подяку за допомогу і підтримку переселенців з України та наголосила, що у зв’язку з російською агресією наша держава загалом і Хмельниччина зокрема потребує подальшої допомоги у вигляді гуманітарної підтримки.

Микола Скрипковський під час свого виступу розповів про роботу Почесного Консульства та про допомогу, яку воно надає громадянам у час воєнних дій: “Консульство виконує свої функції, надаючи допомогу усім іноземним громадянам без винятку. Власним транспортом ми допомагаємо з евакуацією до Республіки Молдова. Щоденно отримуємо безліч телефонних звернень громадян України, Республіки Молдова та інших держав. Співпрацюємо з представництвами іноземних держав на території України, які тимчасово призупинили свою діяльність та допомагаємо їм налагодити роботу. 23 березня я звернувся до усіх іноземних представництв в Україні із запрошенням відвідати Хмельниччину”.

У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол Валеріу Ківерь наголосив, що Молдова і надалі буде надавати усю необхідну підтримку для України та побажав українському народу витримки і перемоги. Також він зазначив, що зважаючи на воєнні події в Україні Республіка Молдова буде посилювати свою армію та обороноздатність, адже саме сильна армія є запорукою миру та стабільності кожної країни.

Галерея