З Днем захисника України та Днем українського козацтва!

14 жовтня Україна відзначає День захисників і захисниць, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці. Сьогодні традиційно вшановують мужність і героїзм людей, які зі зброєю в руках захищали Батьківщину від ворогів. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було найбільшим святом запорозьких козаків, адже саме Богородицю вони вважали покровителькою усього Війська Запорізького.

Сьогодні – 233 дні нашого спротиву. Нашої боротьби. Нашої вітчизняної війни. За волю, за незалежність, за право бути. За цей час нам чимало вдалось, але найважливіше, а тому найважче – попереду.

Завдяки захисникам й захисницям, які мужньо стоять 233 дні, стоїть і Україна. Сильні, а тому – вільні. Незламні, а тому – незалежні. Наші бійці, які героїчно стримали ворога, а тепер женуть окупанта на півночі, півдні та сході. На всіх напрямках, але рухаючись лише в одному – вперед і до Перемоги.

Ми віримо у вас, у тих, хто всі ці 233 дні у -15 чи +35, о другій ночі чи о шостій ранку, звичайного понеділка чи в День Незалежності, попри втому, напругу, небезпеку, робить свою справу, ризикує своїм життям, захищає свою країну.

Ми дякуємо вам, тим, хто бореться, хто пише історію в реальному житті. Історію Незалежності. Історію Перемоги. Історію України. Наші воїни, наші бійці, наші захисники. Для нас точно – перша армія світу.

Ми віддаємо останню шану всім, хто віддав за волю рідної землі найдорожче – життя. На честь і в пам‘ять про них ми відбудуємо наші міста. Висадимо нові ліси. Очистимо нашу землю від окупантів.

Зараз за кожним українським солдатом стоять тіні. Тіні бійців УПА. Тіні вояків УНР та ЗУНР. Тіні з козацькими рушницями у прозорих руках. Тисячі і тисячі тіней тих, хто воював за цю землю раніше.

І вони пишаються нами. Пишаються кожним із нас.

Слава захисникам і захисницям!
Слава героям!
Слава Україні!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський

Галерея