Всесвітній день біженців

Біженці – одна з найгостріших і найболючіших проблем сучасного світу. Зараз на планеті зареєстровано десятки мільйонів біженців і внутрішньо переміщених осіб. Основна частина з них знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах, в Ефіопії, Судані, Ємені, Мозамбіку та Колумбії.

Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року мільйони українців були змушені покинути Батьківщину. Сьогодні  вимушені мігранти шукають міжнародного захисту і просять притулку у країн Європи. Кількість українських переселенців досягла 7 млн, понад 4 млн тимчасово переміщених осіб – всередині України.

Міжнародна спільнота консолідує свої зусилля щодо полегшення важкої долі цих людей. Створене в 1950 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) є зараз центральним міжнародним агентством, яке робить усе можливе для найбільш ефективного вирішення цього завдання.

Європейський Союз вперше ввів у дію свою директиву про тимчасовий захист, за якою українці мають право жити, працювати і отримувати допомогу в 26 із 27 країн – членів ЄС.

Польща прийняла 4 мільйони наших громадян. Угорщина, чий премʼєр-міністр Віктор Орбан першим серед європейських лідерів побудував стіну для зупинки біженців у 2015-му, відчинила двері для 587000. Республіка Молдова стала новим домом для 483 тисяч громадян України.

24 березня президент Джо Байден сказав, що США прихистять до 100 000 українських біженців і нададуть $1 млрд, щоб допомогти Європі впоратися із потоком вимушених переселенців. Канада, в якій знаходиться найбільша у світі українська діаспора, оголосила, що прийме всіх українців, які захочуть приїхати.

Українці змушені тікати від війни. Вимушені покинути свої домівки. Вимушені бути окремо від сім’ї. Ті, кого війна вигнала з рідної землі, ніколи не зможуть забути жахи, свідками яких стали.

Коли феєрверки звучать як постріли. Коли сирени – як крики. Коли грюкаючі двері – як падаючі бомби. Цю трагедію потрібно зупинити.

Ми зробимо усе для Перемоги. Ми зцілимо рани. Ми відбудуємо міста і села, лікарні та дитячі садки. Українці обов’язково повернуться додому, обіймуть своїх рідних.

Разом ми сильні!
Все буде Україна!