Візит до Міністерства закордонних справ Республіки Польща

2 серпня Почесний консул Республіки Молдова у місті Хмельницький Микола Скрипковський завітав з дружнім візитом до Варшави, де зустрівся з генеральним директором Закордонної служби в Міністерстві закордонних справ Республіки Польща Мацеєм Карасінським.Це вже другий візит пана консула від початку повномасштабної російсько-української війни.

“Я завжди знав, що польський народ — взірець справжньої солідарності. Українські прапори на вулицях польських міст, жести доброти і приязні, які я відчув з перших хвилин після приїзду до Варшави – це все дуже зворушливо” – поділився враженнями від поїздки Микола Скрипковський.

Мацей Карасінський привітав почесного гостя у стінах Міністерства закордонних справ і відзначив, що будується нова історія українсько-польських відносин: історія нашої боротьби, нашого успіху, нашої єдності та спільного європейського майбутнього.

В ході дискусій обговорювались польсько-українські відносини дружби та перспективи майбутньої співпраці з Почесним консульством у місті Хмельницький. Особливу увагу співрозмовники надали питанням щодо допомоги українським громадянам, зокрема тим, які змушені були покинути свої домівки і тимчасово перебувають у Польщі.

Микола Скрипковський розповів про роботу Почесного консульства у час воєнних дій: “Консульство виконує свої функції, надаючи допомогу усім іноземним громадянам без винятку. Власним транспортом ми допомагаємо з евакуацією до Республіки Молдова. Щоденно отримуємо безліч телефонних звернень громадян України, Республіки Молдова та інших держав. Співпрацюємо з  іноземними представництвами держав на території України, зокрема з Хмельницьким міським осередком Спілки Поляків України”.

Пан Скрипковський подякував своєму польському колезі і вручив вищу нагороду Почесного консульства Республіки Молдова у місті Хмельницький – Орден Золотого Лева. “Для мене велика честь працювати з Вами. Дякую за Ваш візит 31 травня у цей важкий для нашої країни час, за дружбу і сердечність, за безумовну підтримку. Прийміть цю маленьку відзнаку як знак щирого захоплення і глибокої вдячності за допомогу, надану Почесному консульству, і за вагомий внесок у розвиток міждержавного співробітництва.”

Також пан консул передав Мацею Карасінському подарунки з Республіки Молдова і запрошення відвідати цей мальовничий край. Пан Карасінський у свою чергу подарував Миколі Скрипковському пам’ятні польські сувеніри.

Зустріч пройшла в дружній та невимушеній атмосфері. Микола Скрипковський подякував за теплий прийом і відзначив, що буде радий знову бачити пана Карасінського гостем Почесного консульства Республіки Молдова у Хмельницькому і обов’язково проведе для нього екскурсію перлиною України – Поділлям.

Галерея