Урочистий прийом з нагоди 31-ї річниці Незалежності Республіки Молдова

21 вересня 2022 року Посольство Республіки Молдова в Болгарії організувало прийом з нагоди 31-ї річниці Незалежності Республіки Молдова та 30-річчя з моменту встановлення дипломатичних відносин. Захід пройшов у одному з найкрасивіших закладів Софії – 5-зірковому готелі “Marinela”.

На запрошення Посла Республіки Молдова в Болгарії Анатолія Чебука святковий захід відвідав Почесний консул Республіки Молдова у Хмельницькому Микола Скрипковський.

На прийомі були присутні офіційні особи Республіки Болгарія, члени дипломатичного корпусу, діячі культури, представники ділових кіл та молдовської діаспори.

Урочистості розпочалися з виконання національних гімнів Молдови та Болгарії.

Потім із привітальним словом до гостей звернувся Посол Республіки Молдова в Болгарії Анатолій Чебук. Він подякував усім присутнім за увагу до одного з найважливіших державних свят Молдови. Пан Посол нагадав, який тернистий шлях пройшла Республіка Молдова та якою ціною здобула незалежність. У своїй промові Анатолій Чебук відзначив, що сьогодні виповнюється 30 років з дня встановлення дипломатичних відносин між Молдовою та Болгарією і висловив глибоку вдячність всім, хто підтримав реформи та євроінтеграційний курс Республіки Молдова і хто працює для розвитку й зміцнення молдовсько-болгарської співпраці у військово-політичній, економічній, соціокультурній та інших сферах міждержавних взаємовідносин.

Також пан Посол підкреслив, що уряд і весь молдовський народ підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та не погоджується з порушенням росією норм міжнародного права.

“Наші серця сьогодні – разом з Україною. Українці можуть розраховувати на всебічну допомогу і підтримку Республіки Молдова,” – додав Анатолій Чебук.

Почесний консул Микола Скрипковський привітав пана Посла з Днем Незалежності Молдови і побажав миру й процвітання молдовській землі. Також пан Скрипковський подякував за теплі слова підтримки, такі важливі у часи війни. “Ми високо цінуємо допомогу, яку Республіка Молдова надає Україні. Міцна дружба і надійне союзництво наших держав – ключ для подолання нинішніх і майбутніх викликів,” – підсумував Микола Скрипковський.

Також пан Скрипковський Поспілкувався з Послом України в Республіці Болгарія Віталієм Москаленком, військовим аташе Посольства Румунії полковником  Василе-Крістіаном Онесимюком та Почесним консулом Республіки Молдова в Болгарії Веселином Чипевим. У ході дискусій обговорювались шляхи покращення комунікацій і підвищення ефективності роботи дипломатичних установ та перспективні напрями співпраці з Почесним консульством у місті Хмельницький. Особливу увагу співрозмовники надали питанням гуманітарної допомоги і підтримки українських громадян, зокрема тих, які змушені були покинути свої домівки через війну.

Посол України Віталій Москаленко запросив Миколу Скрипковсьокого відвідати Посольство України у Софії.

Пізніше пан Скрипковський відвідав фотовиставку, присвячену 30-річчю встановлення молдовсько-болгарських дипломатичних відносин.

Урочистий прийом завершився презентацією-дегустацією вишуканих вин із найкращих виноробень Молдови.

Галерея