Україна та Молдова запускають рух потягів в обхід Придністров’я

На Одещині залізничники відновили ділянку залізниці Березине (Україна) – Басарабяска (Молдова), завдяки чому 22 серпня буде запущено залізничне сполучення між цими станціями. Про це повідомляє Rail.insider із посиланням на місцеве спеціалізоване видання «Пасажирський транспорт».

«З 22 серпня розпочнеться рух потягів, насамперед вантажних, по відновленій ділянці залізниці Березине (Одеська область) – Басарабяска (Молдова), що перестала повністю функціонувати у 1997 році. Відбудову цієї ділянки колії протяжністю 23 кілометрів залізничники здійснили у рекордно короткий термін – трохи більш як місяць», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що завдяки відбудові 22-кілометрової ділянки колії по території України та 1-кілометрової на території Молдови між станціями Березине – Басарабяска буде запущене залізничне сполучення як по існуючій ділянці від Білгорода-Дністровського до порту Ізмаїл, так і до порту Рені. Тож Україна отримає додаткові логістичні можливості для експорту/імпорту продукції.

У найближчих планах залізничників України та Молдови – ремонт існуючої та будівництво нової колії між портопунктом Джурджулешти на українсько-молдовському кордоні та румунським портом Галац.

Як повідомлялося, 24 червня Мінінфраструктури України та Мінінфраструктури і регіонального розвитку Молдови підписали меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку залізничного сполучення, який передбачає відновлення залізничного руху на ділянці Березине (Україна) – Басарабяска (Молдова). Реалізація проєкту забезпечить залізничне сполучення з Молдовою в обхід Придністров’я.

Крім того, нещодавно запроваджене курсування українських поїздів транзитом через Молдову із використанням тепловозів Укрзалізниці.

Оригінальна стаття тут.