Стрітення Господнє

Стрітення Господнє щорічно відзначається 15 лютого. Цей день відноситься до дводесятих свят – тих, які присвячені Христу і подіям з його життя. Назва свята перекладається як “зустріч”, оскільки в цей день зустрічаються Старий і Новий заповіти. У народі свято пов’язують із зустріччю зими і весни.

Саме цього дня, 15 лютого, маленький Ісус на свій 40-вий день народження зустрівся у Храмі з праведним Симеоном, який признав у ньому Месію.
На честь Стрітення Господнього у церквах святять воду. Християни вірять, що ця вода має чудодійну силу й може зберігатися тривалий час, не втрачаючи своїх особливих властивостей. Також у храмах освячують свічки. Вони вважаються головним засобом для очищення будинку, приборкання сварок, лікування душі й тіла. Їх дбайливо зберігають цілий рік біля ікон та запалюють під час домашньої молитви.

Я від щирого серця вітаю вас з цим світлим днем і щиро бажаю, щоб милість Божа завжди простягалася над всіма близькими вам людьми.Також хочеться побажати добра та миру в душі! Щоб на шляху зустрічалися тільки хороші люди і приходили лише приємні звістки. Нехай Бог буде милостивий і обдарує терпінням, вірою та мудрістю.

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський