Річниця Всеукраїнського референдуму про Незалежність України

1 грудня наша країна відзначає друге за важливістю після Дня Незалежності свято – проведення Всеукраїнського референдуму 1991 року. Десятки мільйонів українців, за якими стояли покоління борців за волю і свободу Батьківщини, тоді сказали своє переконливе «Так» на Всеукраїнському референдумі.

Українська нація виборола власну незалежність 31 рік тому і отримала можливість самореалізації та самобутнього розвитку серед вільних народів світу. Вихід із складу тоталітарної держави відбувся мирним, правовим шляхом – суспільство одностайно підтримало споконвічне прагнення українців жити у власній державі. Декларація про державний суверенітет України, Акт проголошення незалежності України і Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 р., визнання міжнародною спільнотою молодої держави поставили остаточну крапку в цьому питанні.

Розбудова власної державності, реформування радянської моделі економіки та секторів життєдіяльності держави, розвиток інституцій громадянського суспільства – ті складні процеси, що виявилися доволі складними для України. Однак, незважаючи на труднощі, українці демонструють непохитну стійкість у відстоюванні демократичного європейського шляху розвитку, політичних та економічних свобод.

Ми заплатили і продовжуємо платити високу ціну за свій європейський вибір, але ніколи не зупинимося і не припинимо нашу боротьбу за успішну незалежну Україну.

Нехай впевненість у власних силах ніколи не покидає нас, адже наше завдання – незалежна, успішна, реалізована, європейська країна. І ми обов’язково досягнемо свого, бо немає такої перешкоди, яка б виявилася нездоланною для спільноти справді вільних, чесних, сміливих людей.

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський

Галерея