Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

Щорічно 9 листопада у світі відзначається Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму, який започаткували у пам’ять про перший напад на євреїв німецькими нацистами.

У ніч з 9 на 10 листопада 1938 року стався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву “Кришталева ніч” або “Ніч розбитих вітрин”.

За ніч нацисти вбили більше 90 осіб, 30 тисяч євреїв були схоплені і відправлені у концтабори. Сотні синагог були спалені вщент, а тисячі вітрин магазинів, які утримувалися євреями, розбиті – звідси і виникла історична назва погрому. Страшна ніч 1938 року поклала початок Голокосту – масовому насильству щодо єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 мільйонів євреїв.

77 років минуло відтоді, коли спільними зусиллями був переможений фашизм, який приніс світу мільйони жертв. Після 1945 р. народи всіх країн, і, перш за все, ті, на долю яких випали найбільші страждання, сподівалися, що переможена не тільки фашистська військова армада, але і викорінена сама фашистська ідеологія. Однак цього не сталося.

Дуже часто націоналістичні тенденції спираються на вже випробувану в минулому ідеологію. У результаті на початку ХХI століття в різних регіонах світу почастішали прояви ксенофобії, націоналізму, антисемітизму, расизму – всього того, що складає поняття “фашизм”.

Зараз Україна воює з новими фашистами з рф.

Мандрівнику в часі з 1930-х неважко визначити режим путіна як фашистський. Символ Z, мітинги, пропаганда, війна як очищувальний акт насильства та братські могили навколо українських міст роблять усе це дуже зрозумілим. Війна проти України – це не лише повернення на традиційне фашистське поле бою, а й повернення до традиційної фашистської мови й практики. Інші люди у цій логіці існують для того, щоб їх колонізували або знищили.

росія у нинішньому стані загрожує не лише Україні, а й всьому світові. А відтак – не має права на існування.

Ми переможемо рашистський фашизм, як було переможено нацизм у Другій світовій війні.

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський