ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДИПЛОМАТИЧНИЙ ФОРУМ

Понад рік тому була задумана ідея запросити великий десант керівників дипломатичних установ, акредитованих в Україні до Почесного Консульства Республіка Молдова у місті Хмельницький. Метою даного заходу є популяризація нашого краю (розвиток міста, економічні, туристичні та інвестиційні проекти).
Попередньо була ідея створити невеликий дипломатичний центр в місті Хмельницький. Але від початку 24 лютого 2022 року, повномасштабна російська агресія внесла свої корективи. Та попри все, гадаємо все це здійснене.

Тому 3 березня 2023 року відбувся перший Хмельницький Дипломатичний форум.
Насамперед хочеться подякувати Надзвичайному та Повноважному послу Республіка Молдова в Україні Валеріу Ківерь за підтримку в організації.
Захід розпочався з візиту до Хмельницької ОВА, де були присутніми Надзвичайні та Повноважні іноземні Посли, такі як:
– Посол Республіки Молдова Valeriu Chiveri,
– Посол Румунії Alexandru Victor Micula,
– Посол Республіки Вірменія Vladimir Karapetyan,
– Посол Грузії George Zakarashvili,
– Посол Республіки Киргизія Idris Kadyrkulov,
– Посол Словенії Tomaz Mencin,
– Посол Республіки Таджикистан Davlatali Nazrizoda,
– Посол Туреччини Yagmur Ahmet Guldere.

До речі це найбільший одночасний візит іноземних керівників дипломатичних установ на Хмельниччині. Під час даної зустрічі всі мали можливість познайомилися та поспілкуватися з Начальником Хмельницької ОВА Сергієм Гамалієм. На зустрічі також були присутні: Заступник Житомирської ОВА Віктор Градівський, Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, Народні депутати України Сергій Мандзій, Сергій Лабазюк та Микола Стефанчук. Далі вельмишановні та високоповажні гості попрямували на офіційний прийом до Почесного Консульства Республіка Молдова у місті Хмельницький.

До прийому долучилися Державний Секретар МЗС України Олександр Баньков, Єпископ Хмельницький та Кам’янець – Подільський Владико Павло та Єпископ РКЦ Владико Леон.
Для гостей провели коротку екскурсію консульством та ознайомили з цікавими художніми експонатами.
При обговоренні ділових проблем, Микола Скрипковський наголосив, наскільки важливі такі заходи для нашої країни в теперішній час та подякував усім за підтримку та зацікавленість у розвитку і популяризації нашого регіону.

Пізніше всім високоповажним гостям були вручені подарунки та гостинці з Молдови. Найголовнішою подією цього дня стало вручення Почесної Відзнаки «ШТЕФАНА ІІІ ВЕЛИКОГО» Почесним консулом Республіки Молдова – Миколою Скрипковським. Зокрема її отримали:
– Державний секретар МЗС України Олександр Баньков,
– Посол Республіки Молдова Valeriu Chiveri,
– Посол Румунії Alexandru Victor Micula,
– Посол Республіки Вірменія Vladimir Karapetyan,
– Посол Грузії George Zakarashvili,
– Посол Республіки Киргизія Idris Kadyrkulov,
– Посол Словенії Tomaz Mencin,
– Посол Республіки Таджикистан Davlatali Nazrizoda,
– та Посол Туреччини Yagmur Ahmet Guldere.

В свою чергу пан Микола Скрипковський також отримав подарунки від іноземних делегацій та гостей заходу, чим був приємно вражений та щиро вдячний.
На Хмельницькому Дипломатичному форумі в першу чергу обговорювались плани майбутньої довготривалої співпраці в рамках запланованих проектів. Також усі відмітили доцільність таких зустрічей та розглянули можливість щорічних заходів подібного формату та змісту.

Наша маленька дипломатична перемога!
Слава Україні!