Одним зі способів збереження та популяризації культурної спадщини України є День пам’яток історії та культури. Україна – це країна з багатою історією та культурою, яка зберігається і передається з покоління в покоління українського народу.
Метою цього свята є привернення уваги громадськості до збереження та реставрації пам’яток архітектури, історії та культури України. Цей день є важливим святом, оскільки нагадує українцям про те, що історія та культура нашої країни є надзвичайно важливими та потрібними для збереження.
Нині в Україні, за уточненими даними, нараховується 1399 міст і селищ і більше 8 тисяч сіл з цінною історико-архітектурною спадщиною. Процеси їх розвитку, реконструкції, забудови, інвестиційна діяльність в історичних ареалах повинні гуртуватися на принципах збереження і оптимального використання об’єктів нерухомої культурної спадщини та охорони історико-архітектурного середовища. У столиці, зокрема, на державному обліку перебуває понад 675 пам’ятників, із яких 390 – загальнодержавного, тобто національного значення. Два комплекси – собор Святої Софії з прилеглими монастирськими будівлями і Києво-Печерська Лавра занесені ЮНЕСКО до Списку світової спадщини.
Сьогодні як ніколи ми маємо цінувати та розвивати українську культуру, берегти та пам’ятати свою історію та популяризувати українське. Ми маємо пишатися тим ким ми є, пишатися людьми, які прославляють нашу країну своїм художнім, архітектурним та літературним мистецтвом, своєю мовою, традиціями та творчістю.