День пам'яті жертв Бабиного Яру

Сьогодні Україна і весь світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру – трагедії, яка повік болітиме народам і державам та мотивуватиме політиків до мудрих цивілізованих рішень.

Бабин Яр – місце вічного спокою жертв кривавого нацистського молоха. Це братська могила різних народів і відомий у всьому світі жахливий символ Голокосту.

У цей день 81 рік тому нацистські загарбники в окупованому Києві відкрили чергову криваву главу в історії Другої світової війни – 29 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр було розпочато масові розстріли мирного населення.

Понад сто тисяч невинно загублених життів – чоловіків, жінок, дітей. Точну кількість загиблих встановити неможливо, але масштаби та цинізм злочинів нацистського режиму не вкладаються в людську свідомість.

1 березня 2022 року нові нацисти з російської федерації вбили жертв Голокосту вдруге. Під час обстрілу Києва російські ракети вдарили в район меморіалу “Бабин Яр” – по старому єврейському цвинтарі. 5 людей загинули, ще 5 отримали важкі поранення.

Нині, навіть в умовах повномасштабної війни, українці демонструють відданість основоположним ідеалам цивілізованого світу – гуманізму, взаємодопомозі, толерантності, повазі до людського життя, етнічної і релігійної ідентичності, гідності та свободи.

Пам’ятаючи події недавньої історії, відчуваючи й досі пекучий спільний біль, ми зробили єдино правильний вибір: Україна – незалежна держава, яка торує свій шлях на принципах порозуміння і забезпечення рівних можливостей для розвитку громадян усіх національностей та віросповідань.

Сьогодні можемо впевнено стверджувати – темні сторінки тоталітарної епохи перегорнуто назавжди. Ми безапеляційно сказали “НІ” диктаторським режимам і стоїмо на захисті демократичних цінностей в ім’я миру в Україні та Європі. І ми ніколи не дамо навіть найменшого шансу проявам авторитаризму, диктатури, шовінізму, расизму, дискримінації, нетерпимості на етнічному чи релігійному ґрунті.

Спільними зусиллями всіх громадян ми розбудовуємо суспільство вільних людей, мета і майбутнє яких – гідне життя в єдиній неподільній Україні.

Світла пам’ять невинним жертвам Бабиного Яру.

Перемоги та миру усім нам.

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський

Галерея