День пам’яті захисників України

29 серпня – День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

Боротьба українського народу за свободу триває багато століть. Національна пам’ять  зберігає спомини про подвиги та жертовність на цьому важкому, политому кров’ю шляху, що лише наприкінці ХХ ст. призвів до проголошення незалежності України і створення власної самостійної держави.

Від 2014 року уособленням захисників України стали Герої Небесної Сотні, вірні присязі військові з анексованого Кримського півострова, учасники Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил на Сході України. Сьогодні ЗСУ зруйнували міф про непереможність російської армії. Звитяга українських воїнів під час російсько-української війни дала країні нових героїв-титанів.

Історія циклічна, і боротьба з колоніальною державою триває віками. Орша, Конотоп, Крути, Вапнярка, Гурби, Савур-Могила, Донецький аеропорт, Дебальцево, Київ, Харків, Маріуполь, Сєвєродонецьк, Миколаїв, Бахмут – у цих та сотнях інших боїв українські бійці самовіддано, не шкодуючи себе та знищуючи ворогів, боронили рідну землю від одного і того ж агресора. Спливають століття, але ворог України – той самий: Московія, Російська імперія, Радянська Росія, Російська Федерація.

Сьогодні ми вшановуємо наших героїв. Тих, кого немає з нами, хто загинув за Батьківщину. Ми будемо згадувати їх такими, якими вони були – сміливими, принциповими, хоробрими, сталевими, вірними до останнього подиху. Вони вписали себе у нашу історію, здійснивши найбільший воїнський подвиг та не злякавшись смерті. Віддавши найцінніше, що є в людини, заради спокою та мирного життя інших, вони покрили себе вічною славою. І навіть відійшовши, дають наснагу до боротьби.

Ми не забудемо імена полеглих воїнів.
Цей день потрібен нам для того, щоб пам’ятати, що найкращі віддали своє життя за нас і наша справа честі довести боротьбу до переможного кінця.

Слава Україні!
Слава Героям!
Герої не вмирають!

 

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський