27 жовтня - День писемності та української мови

Дорогі українці!

Сьогодні ми відзначаємо День писемності та української мови – свято, яке нагадує нам про важливість нашої мови та грамотності у спілкуванні.
У 2023 році, слідуючи переходу на новий церковний календар, свято української писемності та мови було перенесено на 27 жовтня. Це свято традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого та ченця Києво-Печерського монастиря. Ім’я цього святого пов’язується з започаткуванням писемної української мови.

Українська належить до тридцяти найпоширеніших мов світу. Наше письменство має тисячолітню традицію. Адже саме зі слова розпочалося національне відродження, яке увінчалося відновленням української державності.

Протягом багатовікової історії наша мова була об’єктом утисків, заборон і репресій. Проте завдяки стійкій волі українського народу, вона витримала ці випробування та закріпилась як важливий елемент нашої національної ідентичності.

Сила і міць нашої держави не лише в чисельності армії, могутності Збройних Сил та розвиненій економіці, але й в українській книзі, українському кіно, в українській музиці, в українських піснях, і головне – в українській мові.

Українська мова – це не просто засіб спілкування, це віддзеркалення нашої культури, історії та ідентичності. Кожне слово у нашій мові – це частинка національного духу, яка зберігається і передається від покоління до покоління. Тому ми повинні дбати про неї, як про найцінніший скарб.

Зберігаймо та пишаймося нашою мовою, вивчаймо її багатства, розвиваймо свою грамотність. Мова живе доти, доки нею говорять. Спілкуйтесь українською. Думайте про майбутнє. Хай українська мова звучить всюди!

З любов’ю до рідної мови,

Герб Молдови

Почесний консул Республіки Молдова 
Микола Скрипковський